Menu:svātdĪna, 13. majs

PYRMAIS LASEJUMS Apd 1, 15–17. 20a. 20c–26

Mateja izvēlēšona par apostolu.

LASEJUMS NU APOSTOLU DORBIM

Tamōs dīnōs Pīters pīsacēle brōļu vydā – bet kūpā beja gondreiž symts divdesmit cylvāku – un saceja: «Veiri, brōli! Rokstim vajadzēja pīsapiļdeit, kurūs Svātais Gors jau īprīkš pasludynōja ar Davida muti par Judasu, kurs beja vodūņs tim, kas apcītynōja Jezu, jo jys beja īskaiteits storp muns un jēme daleibu šamā kolpōšonā. Psalmu grōmotā taču ir raksteits: «Jō omotu lai pajam cyts». Tōdēļ vajag, lai vīns nu šim veirim, kas beja kūpā ar mums vysu laiku, kod Kungs Jezus nōce un gōja myusu vydā, sōcūt ar Jōņa kristeibu leidz pat dīnai, kurā jys nu mums tyka pajimts, kļyutu kūpā ar mums par jō augšanceļšonōs līcinīku.» Un jī stōdeja prīškā divus: Jezupu, sauktu par Barsabu, kas beja īsaukts par taisneigū, un Mateju. Un jī lyudzēs, saceidami: «Tu, Kungs, kas pazeisti vysu sirdis, nūrōdi uz vīnu nu šim divim, kuru tu esi izvēlējis, lai tys ījimtu apostola omotu un vītu šamā kolpōšonā, kū Judas pamete, aizīdams sovu ceļu». Un jī deve tim lūzes, un lūze kryta Matejam. Un jys tyka pīskaiteits pi vīnpadsmit apostolim.

Tys ir Dīva vōrds.

 

PSALME 103 (102)

Refrens: Dīva trūņs ir dabasūs. (R. sal. 19a)

1 Teic, muna dvēsele, Kungu

un vyss, kas ir manī, lai teic jō svātū vōrdu!

2 Teic, muna dvēsele, Kungu

un naaizmērsti, kū jys tev darejis lobu!

Refrens

11 Jo cik augši ir dabasi pōri zemei,

tik lela ir jō žāļsirdeiba tim, kas jō beistās;

12 cik rītumi ir tōli nu austrumim,

tik tōli nu mums jys ir aiznesis myusu vaines.

Refrens

19 Dabasūs Kungs ir uzcēlis sovu trūni,

un jō vaļsteiba pōrvolda vysu.

20 Teicit Kungu, vysi jō eņgeli,

jyus, spākā varenī, kas piļdit jō pavēles.

Refrens

 

ŪTRAIS LASEJUMS 1 Jņ 4, 11–16

Kas palīk mīlesteibā, tys palīk Dīvā.

LASEJUMS NU SVĀTŌ APOSTOLA JŌŅA PYRMŌS VĒSTULES

Muni meilī, jo Dīvs myusus tai īmīļōja, tod ari mums vajag cytam cytu mīļōt. Dīvu nivīns nikod nav redzējis. Bet, jo mes cyts cytu mīļojam, Dīvs palīk myusūs, un jō mīlesteiba myusūs ir piļneiga. Tū, ka palīkam jymā un jys myusūs, mes zynom nu tō, ka jys mums ir devis nu sova Gora. Un mes redzējom un līcynojam, ka Tāvs syuteja sovu Dālu pasauļam par Pesteitōju. Kas atzeist, ka Jezus ir Dīva Dāls, tymā palīk Dīvs, un jys Dīvā. Un mes, kas īticējom, asam īpazynuši Dīva mīlesteibu uz mums. Dīvs ir mīlesteiba. Un, kas palīk mīlesteibā, tys palīk Dīvā, un Dīvs palīk jymā.

Tys ir Dīva vōrds.

 

PYRMSEVANGELIJA DZĪDŌJUMS Sal. Jņ 14, 18

Alleluja.

Es jyusus naatstōšu kai bōriņus; es aizeju

un nōkšu pi jums, lai īprīcynōtu jyusu sirdis.

Alleluja.

 

EVANGELIJS Jņ 17, 11b–19

Lai jī ir vīns, taipat kai mes.

LASEJUMS NU JEZUS KRISTUS EVANGELIJA, KŪ UZRAKSTEJIS SVĀTAIS JŌŅS

Pādejū Vakariņu laikā Jezus, pacēlis sovas acis uz dabasim, lyudzēs par sovim mōcekļim, saceidams: «Svātais Tāvs, pasorgoj jūs sovā vōrdā, kuru tu maņ devi, lai jī ir vīns, taipat kai mes. Cikom es beju ar jim, es jūs sorgōju tovā vōrdā, kuru tu maņ devi, un nūsorgōju, un nivīns nu jim napazuda, kai tikai pazušonas dāls, lai pīsapiļdeitu Roksti. Bet tagad es eju pi tevis un tū runoju, vēļ byudams pasaulē, lai muna prīca jymūs byutu piļneiga. Es jīm devu tovus vōrdus, bet pasauļs jūs īneida, tōdēļ ka jī nav nu pasauļa, taipat kai es naasu nu pasauļa. Es nalyudzu, lai tu jūs pajimtu nu pasauļa, bet gon lai tu jūs pasorgōtu nu Ļaunō. Jī nav nu pasauļa, taipat kai es naasu nu pasauļa. Svātdori jūs patīseibā. Tovi vōrdi ir patīseiba. Taipat kai tu mani syuteji pasaulē, taipat ari es jūs syuteju pasaulē. Un par jim es vaļtēju upurī pats sevi, lai ari jī tyktu svātdareiti patīseibā.»

Tys ir Kunga vōrds.Lasejumi vysam mēnešam

Copyright © 2013-2018 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze