Menu:
 
18. - 25. janvāris - lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību

No 18. līdz 25. janvārim pasaulē un Latvijā ir Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību, kuras tēma šogad izriet no Jāņa evaņģēlija: ,,Jēzus viņai teica: „Dod man dzert.”” (Jn 4, 7) Ik gadu šai nedēļai tēmu, lasījumus un aizlūgumus izvēlās kādas valsts kristieši. Šogad visā pasaulē kristieši pārdomās brazīliešu izvēlēto Svēto Rakstu fragmentu un sagatavotās meditācijas, savukārt nākamgad par to būs atbildīgi Latvijas kristieši.

Šogad teksts pārdomām lūgšanu nedēļas laikā ir ņemts no Jāņa evaņģēlija 4. nodaļas (1-42), kurā ir aprakstīta Jēzus un samariešu sievietes satikšanās pie akas. Tās laikā noguris un izslāpis Jēzus lūdz samarietei iedot padzerties ūdeni. Savukārt sarunas gaitā Jēzus samariešu sievietei saka, ka Viņš var dot tādu ūdeni, no kura nekad neslāps. Jēzus paskaidro: „Ūdens, ko es tam došu, kļūs viņā par ūdens avotu, kas verd mūžīgai dzīvei.” Brazīlieši uzsver, ka šī Jēzus un samariešu sievietes sastapšanās bija savstarpēji bagātinoša. Un tieši tas kristiešiem ir jāatklāj, ka daudzveidībā viņi bagātina cits citu. Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību ir īpašs brīdis, kad ticības brāļi aicināti kopīgi lūgties, sastapties un veidot dialogu.

Lūgšanu nedēļas par kristiešu vienotību tradīcija pasaulē ir aizsākusies 1908. gadā, kad šos datumus pirmo reizi izvēlējās anglikāņu mācītājs Pols Vatsons. Norises laiks no 18. līdz 25. janvārim ir izraudzīts simboliski - lūgšanu nedēļa aizsākas pirmā Romas bīskapa apustuļa Pētera svētkos un noslēdzas apustuļa Pāvila atgriešanās svētkos, kad viņš no kristiešu vajātāja kļuva par dedzīgu Kristus piekritēju un draugu. Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību Latvijā tiek svinēta kopš 2006. gada.

Svēto Rakstu lasījumus un pārdomas šī gada Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību var lasīt izdevuma „Mieram tuvu” janvāra numurā.

   Ievietots: 21:18, 18.01.2015.                                                                                                    LRKB IC

Copyright © 2013-2016 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze