Menu:

Vidsmuižas katoļu draudzes
jauniešu atpūtas nometne „Priecīgā satikšanās”

Saulainās vasaras vidū, kad skolēni jau izbaudījuši lielās brīvdienas un sākuši ilgoties pēc saviem draugiem, Vidsmuižas draudzes prāvests Česlavs Mikšto, gatavojoties dievnama simtgadei, aicināja uz nometni „Priecīgā satikšanās”, kas notika Galēnu pamatskolā. Nometnes motto: „Ceļojums uz Emmausu”. Tajā piedalījās 22 bērni no mūsu draudzes, kuri mācās Galēnu, Dravnieku, Sīļukalna, kā arī Viļānu skolās.

Nodarbību vadīšanā aktīvi iesaistījās katehēte māsa Emanuēla kopā ar diviem jauniešiem, Agnesi un Aleksandru. Rīgas Mūzikas akadēmijas studente Agnese Abramāne spēlēja ģitāru un mācīja bērniem garīgās dziesmas. Pateicoties viņai, katra nometnes diena sākās un beidzās ar skanīgu Svētā Gara godam veltītu himnu. Bērni dziedāja pirms ēdienreizēm un arī sv. Mises laikā – gan darbadienās, gan svētdienā. Savukārt Aleksandrs Skorohodovs no Ludzas palīdzēja sporta aktivitāšu organizēšanā un darbā ar datoru.

Četru dienu laikā dalībniekiem bija iespēja darboties dažādos pulciņos. Katehēzes laikā varēja iedziļināties tēmā „Ceļojums uz Emmausu.” Šī tēma attiecās uz satikšanos ar Jēzu caur Dieva Vārdu un Euharistiju. Katehēzes nodarbību sākumā bērni mācījās dziesmas, kuras vēlāk dziedāja sv. Misē.

Pirmdienā, kuras tēma bija „Satikšanās ar Dieva vārdu,” bērni rakstīja savā plaukstā Dieva Vārdu. Klausījās pasaku par brīnumaino gliemežvāku, kuru pieliekot pie auss, vienmēr var saņemt Tēva padomu. Iepazinās ar Svētajiem Rakstiem kā veidu, caur kuru Dievs runā uz mums sirds klusumā, ja uzmanīgi klausāmies. Mācījās atrast Svētajos Rakstos dažādas vietas pēc norādēm un lasīja Emmausas stāstu.

Otrdienas tēma bija „Satikšanās vienam ar otru.” Darbojoties grupiņās, bērni mācījās priecāties ne tikai par saviem, bet arī biedru sasniegumiem. Tika pārrunāts skaudības un labvēlības pretstats – pirmā nes skumjas, bet otrā dāvā prieku. Tāpat varēja uzzināt, ka pēc labu lietu izdarīšanas rodas prieks, pat ja sākumā nav gribējies tās darīt, un pēc sliktu lietu veikšanas sirdī paliek rūgtums, lai gan tās iepriekš likušās vilinošas. Bērni prezentēja konkrētus piemērus no savas dzīves.

Trešdienas tēma „Satikšanās ar Jēzu Euharistijā” mudināja atbildēt uz jautājumiem par Euharistiju un vēlāk pārrunāt tās nozīmi cilvēka dzīvē.

Māsa Emanuēla uzslavēja bērnu izturību – viņi ar prieku un aizrautību piedalījās visos pasākumos, nežēlojoties par karsto laiku. Sevišķi skaisti bija dalībnieku starpā novērot rūpes vienam par otru, godīgumu un atsaucību.

Marita un Edīte priecājās par katehēzes nodarbībās gūtajām zināšanām un par iespēju apgūt darbu ar Svētajiem Rakstiem. Tāpat patika dziedāt un veikt balss vingrinājumus. Amandai patika no krāsaina papīra gatavot grāmatzīmi – krustiņu, ko mācīja skolotāja Irita Livmane. Daudziem likās aizraujoši skolotājas Elzas Leimanes vadībā veidot rožukroņus no koka un krāsainām plastmasas bumbiņām. Daži pat uztaisīja vairākus rožukroņus. Liels bija prieks, kad tos baznīcā nosvētīja. Savukārt Mārtiņš jutās apmulsis, kad skolotājas Sandras Rimšas vadītajā sveču liešanas nodarbībā bija jāizvēlas viena no daudzajām sveču formām. Trauciņā tika ievērts diegs – deglis –, pēc tam trauciņu kārtīgi aizlīmēja un tad lēja tajā izkausētu krāsaino parafīnu, kuram pievienoja kafijas pupiņas un riekstu čaumalas.

Skolotājas Elzas Leimanes vadītajā uzvedumā „Tikai Jēzus atbrīvo no grēka” Kristapam labi padevās tēlot reperi. Šīs lugas varoņi bija Jēzus, Betmens, Supermens, reperis, uzņēmējs, labā meitene un gudrā meitene. Uzveduma pamatideja bija – no grēka var atbrīvot tikai un vienīgi Dievs. Skolotāja Elza Leimane kopā ar māsu Emanuelu un jauniešiem Aleksandru un Agnesi mācīja dalībniekiem spēles un rotaļas. Rinaldam likās interesanta rotaļa, kad vajadzēja izdomāt mūzikai atbilstošus deju soļus, savukārt Agatei īpaši aizraujoša likās rīta rosme un spēle „Augustiņ, Augustiņ”.

Skolotāja Daina Mičule vadīja riteņbraukšanas sacīkstes trijos posmos. Vispirms notika sacensības laukumā, veicot veiklības braucienus gan līkloču trasē, gan braucot pa šauro koridoru, kā arī izbraucot apli un veicot bremzēšanas manevru pirms šķēršļa. Tad notika brauciens pa Galēniem, iesaistoties ceļu satiksmē, kā arī apmeklējot Galēnu muižu. Visbeidzot tika pārbaudītas dalībnieku zināšanas ceļu satiksmes noteikumos. 1. vietu šajās sacensībās ieguva Agnese Tumāne, Amanda Prikule un Ilvars Pudulis. Aleksandra vadībā bērni no visas sirds spēlēja florbolu. Pēc spēles viņi bija sasvīduši tik slapji, it kā būtu izlīduši no dīķa.

Skolotāji Ilze Lukjanova un Aivars Broks mācīja veidot filmu. Katrs izdomāja savai filmai nosaukumu un sižetu. Agnesei šis darbiņš sagādāja gan prieku, gan apjukumu, bet Mārtiņš izveidoja veselas divas filmas par piedzīvojumiem nometnē.

Skolotājas Ingas Elstes vadītās žurnālistikas nodarbības sākumā bērni izlozēja lapiņas ar smieklīgiem pamatojumiem, kāpēc viņi ieradušies nometnē. Šis jautrais uzdevums ļoti patika Agatei, Simonai, Zandai un Kristapam.

Skolotāja Zinta Bruzgule no Sīļukalna pamatskolas vadīja netradicionālās mūzikas nodarbības, izmantojot slotas, grābekļus, katlu vākus, pudeles un kastes. Neraugoties uz lielo troksni, Matīsam un abiem Kristapiem šī muzicēšana likās ļoti aizraujoša. Simonu sajūsmināja iespēja sacerēt pašai savu skaņdarbu.

Skolotāja Zoja Evarte izveidoja trasi, kurā bija jāpārvar dubļi un citi šķēršļi, jālec ar maisu un jāiet ar aizsietām acīm, nenogāžot pudeles. Savukārt sestdienas vakarā ciemos ieradās īpašais viesis – priesteris Fēlikss.

Neaizmirstams notikums bija ekskursija. Sākumā bērni tika aizvesti uz Varakļāniem, kur viņi apmeklēja baznīcu un svētā Viktora kapelu. Tad viņi devās uz Rēzeknes novada Nagļu pagastu apskatīt Lubānas ezera mitrāju kompleksu. Teirumnieku purva dabas takā varēja vērot purva ainavu un neparastus purva augus. Beigās visiem patika peldēties Lubāna ezerā.

Lielu bērnu pateicību izpelnījās skolas pavāre Modrīte, kura sagādāja garšīgas maltītes trīs reizes dienā. Bērni ieguva daudzus lieliskus iespaidus.

Agnese priecājās par iespēju pavadīt laiku kopā ar vienaudžiem. Rinalds jutās „ekselenti” un gribētu vēl piedalīties līdzīgā pasākumā. Arī Matīss saka paldies visiem nometnes organizētājiem un cer uz līdzīgu nometni nākamajā gadā. Ilvars un Marita pateicas vecākiem, ka deva iespēju piedalīties nometnē, skolotājiem, kuri šeit strādāja, un māsai Emanuēlai, jo četras dienas bija ļoti interesantas un piepildītas. Arī pārējie bērni atzīst, ka laiku pavadījuši lietderīgi, satikuši jaunus draugus un labāk iepazinuši esošos.

Patiesi jūtos gandarīta par paveikto. Bija jauki un interesanti pavadīt laiku kopā ar savējiem – cilvēkiem, kuriem ir kopīgas intereses, līdzīgi mērķi un izpratne par to, kas dzīvē svarīgs un nozīmīgs. Šajās dienās izjutām daudz prieka, siltuma, neaizmirstamu piedzīvojumu un Dieva klātbūtni! Droši varu teikt, ka esam bērnus tuvinājuši Dievam. Svētdien Mises laikā izjutām īpašu Dieva klātbūtni, jo baznīca bija pilna ar bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem. Un cik skaisti skanēja iemācītās dziesmas! Lai Dieva svētība visiem, kas bija līdzdalībnieki šīs nometnes realizēšanā!


Ievietots: 9:35, 04.08.2014.                                                   
Nometnes vadītāja Elza Leimane

Copyright © 2013-2016 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze