Menu:Eiropas Parlamenta vairākums nobalso
par Lunačekas rezolūciju

Otrdien, 4. februārī, 394 deputātiem nobalsojot par, 176 - pret, bet 72 atturoties, Eiropas Parlaments (EP) pieņēma rezolūciju, saskaņā ar kuru Eiropas Savienībai (ES) ir jāizveido ceļvedis, kas aizsargātu lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) pamattiesības. Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra 2013. gadā veiktajā pētījumā atklāja, ka 47% no LGBTI cilvēkiem pēdējo piecu gadu laikā izjutuši diskrimināciju vai tikuši aizskarti, bet 26% saskārušies ar fiziskiem uzbrukumiem vai vardarbības draudiem. 

Jau ziņojām, ka EP deputāte Ulrike Lunačeka bija sagatavojusi rezolūcijas projektu, kurā Eiropas Komisija, ES dalībvalstis un attiecīgās ES aģentūras kopīgi tiek aicinātas izstrādāt ceļvedi LGBTI pamattiesību aizsardzībai, līdzīgi esošajām ES stratēģijām pret dzimuma, invaliditātes vai etnisko diskrimināciju. 

EP deputāti rezolūcijā izvirza vairākas tēmas un mērķus, kas jāietver ES ceļvedī. Tajā pašā laikā rezolūcijā skaidri noteikts, ka šai visaptverošajai politikai ir jārespektē dalībvalstu kompetences. 

No EP Latvijas deputātiem Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš un Alfrēds Rubiks atbalstīja rezolūciju, Inese Vaidere, Roberts Zīle un Kārlis Šadurskis nobalsoja pret to, balsojumā atturējās deputāts Ivars Godmanis, bet Aleksandrs Mirskis un Tatjana Ždanoka nebalsoja. Saskaņā ar balsošanas datiem, Ivars Godmanis, Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš un Roberts Zīle balsoja pretēji savu pārstāvēto politisko spēku nostājai.

Komentējot EP pieņemto lēmumu, EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja, vietas izpildītāja un preses sekretāre Marta Rībele uzsver, ka pieņemtā rezolūcija nav likums, bet gan ieteikums, kas izstrādāts, ņemot vērā vardarbīgās izpausmes sabiedrībā, kas tiek vērstas pret LGBTI cilvēkiem. Viņa arī aicina pievērst uzmanību tam, ka „pamata sviras" tiek atstātas dalībvalstu ziņā.

Svētdien, 2. februārī, vairākās Latvijas pilsētās notika zibakcija „Par dabīgu ģimeni", kuras dalībnieki protestēja pret Lunačekas rezolūcijas pieņemšanu.

Ievietots: 14:44, 05.02.2014.                                                                                             LRKB ICCopyright © 2013-2016 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze