Menu:

,,baznīcu nakts" ludzas romas katoļu draudzē

2015. gada 5. jūnijā Ludzas Romas katoļu draudzē līdzīgi kā vienlaikus arī daudzās citās Latvijas kristīgajās draudzēs notika ,,Baznīcu nakts”. Šī pasākuma ideja nāk no Austrijas, kur pirms 10 gadiem notika pirmais šāds kristīgās Baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums, kura mērķis ir iepazīstināt ar Baznīcu un tās dzīvi neierastā veidā tos, kuri ikdienā par Baznīcas dzīvi neinteresējas un iespējams pat neko nav dzirdējuši.

Ludzas draudzē šis pasākums ilga no 18:00 līdz 21:00 un kopumā to apmeklēja aptuveni 200 interesentu. ,,Baznīcu nakts” sākās ar baznīcas zvanu skaņām un turpinājās ar Ludzas mūzikas pamatskolas pasniedzēju un audzēkņu vokālo un instrumentālo koncertu. Priekšnesumu starplaikos garīgas pārdomas piedāvāja Euharistiskā Jēzus kongregācijas māsas.

Pēc koncerta noslēguma ikvienam bija iespēja apskatīt Ludzas mākslas skolas audzēkņu rīkoto sakrālo zīmējumu izstādi, kā arī iepazīties ar liturģiskajiem traukiem un liturģisko apģērbu. Bērni un jaunieši tika aicināti mākslas skolas pasniedzēju vadībā draudzes mājā veidot rožukroņus. Tam sekoja garīgas pārdomas un kopīga Tezē dziesmu dziedāšana baznīcā, ar ko arī pasākums noslēdzās. 


 

    Ievietots: 13:31, 08.06.2015.                                                                                             radieceze.lv

Copyright © 2013-2016 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze