Menu:

preiļu draudzē noslēdzies pirmais alfa kurss

2016. gada 7. februāra pēcpusdienā, pulcējoties Alfa kursa dalībniecēm un viesiem, kopā ap 70 cilvēku, svinīgā un priecīgā gaisotnē noslēdzās pirmais Alfa kurss Preiļos.

 

Pasākums iesākās kopīgām pusdienām, kas aizritēja sirsnīgu sarunu noskaņās. Pēc tam klātesošie klausījās lekciju ,,Vai dzīvē ir vēl kas vairāk?”, ko vadīja priesteris Bernards Vagalis, mudinot aizdomāties par katra dzīves mērķi. Pasākuma gaitā Alfa kursa dalībnieces dalījās iespaidos par spilgtāko, kas ir uzrunājis desmit Alfa kursa nodarbību Preiļos un nedēļas nogales izbraukuma uz Aglonu laikā. Dienas ,,garīgais piedzīvojums” turpinājās ar dziedātājas Džeinas Gavares akustisko koncertu un noslēdzās ar svētku kliņģeri un sarunām pie tējas.

 

Pirmais Alfa kurss Preiļos tika rīkots Romas katoļu draudzes ietvaros ar mērķi iepazīt, atkārtot kristīgās ticības pamatus un veidot sadraudzību draudzes locekļu vidū. Kursā piedalījās 12 sievietes. Desmit tikšanos cikls aizsākās 29. novembrī, pirmajā Adventa svētdienā, un noslēdzās šī gada 3. februārī.

 

Kursa rīkotāji ir pateicīgi visiem lektoriem, kuri mēroja tuvākus un tālākus ceļus uz Preiļiem un Aglonu. Paldies priesteriem Dmitrijam Artjomovam MIC, Jurim Skutelam, Bernardam Vagalim, Guntaram Skutelam, Andrim Ševelam MIC, Rinaldam Brokam, Rodionam Doļam, māsai Marijai SJE, garīgajam vadītājam un lektoram nedēļas nogalē priesterim Daumantam Abrickim. Īpašs paldies Preiļu dekānam, priesterim Jānim Stepiņam par atbalstu kursa sagatavošanā, organizēšanā un visā tā norisē. Paldies par impulsu un iedrošinājumu kursa uzsākšanā ,,Alfa Latvija” biroja vadītājai Kristīnei Baltai un priesterim Rihardam Rasnacim!

 

Alfa kurss ir viens no veidiem draudzē, kas rāda ceļu cilvēkiem pie Dieva, palīdz iepazīt ticību un meklēt dzīves jēgu. Kurss ir radies Bromtonas Svētās Trīsvienības anglikāņu draudzē Londonā, Anglijā. Pirmo reizi tas notika 1977. gadā. Līdz šim visā pasaulē Alfa kursu ir izgājuši 27 miljoni cilvēku, tie notiek 169 valstīs, 112 valodās. Kā liecina informācija ,,Alfa Latvija” internetvietnē www.latvija.alpha.org, Latvijā Alfa kursi notiek kopš 2003. gada katoļu, luterāņu, baptistu, adventistu un citās kristiešu draudzēs un organizācijās. Šo gadu laikā Alfa kursu Latvijā ir pabeiguši aptuveni 3500 cilvēku.Copyright © 2013-2016 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze