Menu:ATKLĀTA UN IESVĒTĪTA RĒZEKNES AUGSTSKOLAS RENOVĒTĀ ĒKA

Šodien, 2013. gada 13. decembrī, pēc ilgas un pamatīgas renovācijas notika svinīga „Rēzeknes augstskolas” ēkas atklāšana. Pasākumā piedalījās augstskolas vadība, docenti, sadarbības partneri, studenti, Saeimas un pašvaldības deputāti kā arī vairāki interesanti. Viesu vidū bija arī Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.  

Uzrunājot viesus, bīskaps atgādināja, ka kādreizējais Rēzeknes augstskolas (toreiz Rēzeknes valsts skolotāju institūta) direktors monsinjors Nikodems Rancāns piešķīra lielu vērību ne tikai intelektuālai, bet arī garīgajai attīstībai, kas ir nepieciešama arī mūsdienās. Ekselence minēja līdzību par maizes cepšanu: „Maizi nevar cept no visiem graudiem pēc kārtas. Ir jāprot šķirot un vētīt. Jāliek uzsvars uz savu iekšējo pasauli, lai cilvēks attīstītos pilnvērtīgi un varētu kļūt par pilsētas, novada un visas valsts nākotnes veidotāju.”

Rēzeknes augstskola sadarbojas arī ar Rēzeknes – Aglonas diecēzi un sniedz iespēju iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību reliģijas pedagoģijas studiju programmā. Bīskaps šajā augstskolas nozīmīgajā dienā novēlēja, lai šī sadarbība aizvien turpinātos un nestu aizvien jaunus augļus.


Ievietots: 15:17, 13.12.2013.                                                                                     radieceze.lvCopyright © 2013-2016 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze