Menu:


 


svātdĪna, 4. februars

PYRMAIS LASEJUMS Ij 7, 1–4. 6–7

Vērszemes dzeives mozvērteigums.

LASEJUMS NU IJABA GRŌMOTAS

Ijabs runōja, saceidams:

«Vai tod cylvāka dzeive vērs zemes nav kolpōšonas laiks, un jō dīnas nav leidzeigas olgōdža dīnom? Kai vērgs ilgojās pēc pavēņa un kai olgōdzis gaida sovu olgu, taipat ari es asu īgivis sev tukšus mēnešus un skaitejis gryutas naktis. Es apsaguļšu, jautōdams sev: «Kod tod es pīsaceļšu?» Bet pēc tam otkon es gaideišu vokoru un dzeivōšu sōpēs leidz pat tymsai. Munas dīnas lidoj ōtrōk nakai audēja šaudeikla un aizrit bez cereibas. Pīmini, ka muna dzeive ir tikai vēja dvasma, un munas acis vairs naredzēs loba.»

Tys ir Dīva vōrds.

 

PSALME 147 (146)

Refrens: Dīvs mīrynoj satrīktōs sirdis. (R. sal. 3a)

1 Slavejit Kungu, jo labi ir dzīdōt myusu Dīvam,

jauki ir teikt slaves dzīsmi.

2 Kungs Jeruzalemi otkon uzceļs

un Izraeli pulcynōs kūpā.

Refrens

3 Jys mīrynoj tūs, kas satrīkti sirdī,

un sadzīdej jū bryuces.

4 Jys skaita zvaigžņu pulkus

un tōs vysas zyna saukt vōrdā.

Refrens

5 Lels ir myusu Kungs un varens spākā,

jō gudreibai nav māra.

6 Lānprōteigūs Kungs atbolsta,

bet grēcinīkus pazamoj leidz zemei.

Refrens

 

ŪTRAIS LASEJUMS 1 Kor 9, 16–19. 22–23

Apostols Evangeliju navar nasludynōt.

LASEJUMS NU SVĀTŌ APOSTOLA PŌVULA PYRMŌS VĒSTULES KORINTĪŠIM

Brōli:

Jo es sludynoju Evangeliju, maņ par tū napīsanōk gūds, jo tys maņ ir napīcīšami jōdora. Bāda maņ, jo es Evangeliju nasludynōtu! Jo es labprōt tū doru, tod maņ ir olga. Kaida tod ir muna olga? Taida, ka, Evangeliju sludynōdams, es tū doru par breivu un naizmontoju tīseibas, kū maņ dūd Evangelijs. Jo, nu vysa byudams breivs, es sevi asu padarejis vysim par kolpu, lai montōtu pēc īspējas daudzus. Ar vōjim es klivu vōjs, lai īgyutu vōjūs; vysim es klivu vyss, lai vysmoz dažus izglōbtu. Bet tū vysu es doru Evangelija dēļ, lai maņ tymā byutu daleiba.

Tys ir Dīva vōrds.

PYRMSEVANGELIJA DZĪDŌJUMS Mt 8, 17

Alleluja.

Jezus jēme uz sevis myusu vōjumus

un nese myusu kaites.

Alleluja.

 

EVANGELIJS Mk 1, 29–39

Jys izdzīdynōja daudzus, kū mūceja dažaidas kaites.

LASEJUMS NU JEZUS KRISTUS EVANGELIJA, KŪ UZRAKSTEJIS SVĀTAIS MARKS

Tymā laikā:

Izgōjis nu sinagogas, Jezus kūpā ar Jākubu un Jōni aizgōja uz Seimaņa un Andreja mōjom. Seimaņa sīvasmōte gulēja karsūnī, un jī tū tyuleņ jam pastōsteja. Jys pīgōja, sajēme jū aiz rūkas un pīcēle. Karsūņs tyuleņ jū atstōja, un jei jūs apkolpōja. Bet vokorā, kod beja nūrītējuse saule, pi jō nese vysus, kam beja kaidas kaites vai kū beja apsāduši ļaunī gori. Pi durovom beja sasapuļcejuse vysa piļsāta. Un jys izdzīdynōja daudzus, kū mūceja dažaidas kaites. Jys izdzyna daudzus ļaunūs gorus un naļōve tim runōt, tōdēļ ka tī jū pazyna. Ļūti agri reitā, cikom beja vēļ tymss, jys pīsacēlis aizgōja uz nūmaļu vītu un tur lyudzēs. Seimaņs un tī, kas ar jū beja, sekōja jam, un, kod beja jū atroduši, jī saceja: «Tevi vysi meklej.» Bet jys tim saceja: «Īsim kur cytur uz apkōrtejim cīmim un piļsātom, lai es varātu ari tur sludynōt, jo tōpēc es asu atnōcis.» Un jys gōja, sludynōdams jū sinagogōs vysā Galilejā un izdzeidams ļaunūs gorus.

Tys ir Kunga vōrds.Copyright © 2013-2018 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze