Menu:


 

PĪKTDĪNA, 29. JUŅS

SVĀTĪ PĪTERS UN PŌVULS, APOSTOLI

OBLIGATŌS SVINEIBAS

PYRMAIS LASEJUMS Apd 12, 1-11

Pītera breinumainō atbreivōšona nu cītuma.

LASEJUMS NU APOSTOLU DORBIM

Tamōs dīnōs:

Kēneņš Herods pacēle rūku, lai vojōtu dažus nu Bazneicas. Jys ar zūbynu nūgalynōja Jākubu, Jōņa brōli. Bet, radzādams, ka tys jūdim patyka, jys pēc tam apcītynōja ari Pīteri. Bet tōs beja Naraudzātōs maizes dīnas. Jū apcītynōjis, tys īlyka jū cītumā, nūdūdams jū četrkōrtejai apsardzei, kotrā pa četrim karaveirim, un grybādams pēc Pashas svātkim jū izdūt ļaudim. Un Pīters tyka turāts cītumā, bet Bazneica bez mitēšonōs lyudze Dīvu par jū. Bet tymā naktī, pēc kuras Herods taisejōs jū izdūt, Pīters, divōs kēdēs īkolts, gulēja storp divim karaveirim, bet sorgi vōrtu prīškā apsorgōja cītumu. Un, raug, pasarōdeja Kunga eņgeļs, un cītuma telpā atspeidēja gaisma. Pīsadyuris Pīteram pi sōnim, tys uzmūdynōja, jū, saceidams: «Celīs ōtri!» Un kēdes nūkryta nu jō rūkom. Bet eņgeļs jam saceja: «Apsajūz un apveļc sovas sandales!» Un jys tai izdareja. Bet tys jam saceja: «Uzmet sovu mēteli un sekoj maņ!» Un jys izgōja ōrā un tam sekōja, bet nasaprota, vai tys, kū eņgeļs dareja, ir eistineiba: un jam lykōs, ka jys redz parōdeibu. Jī pagōja garum pyrmajai un ūtrajai sardzei un nūnōce pi dzeļža vōrtu, kas vad uz piļsātu. Tī jūs prīškā atsavēre poši nu sevis, un jī izgōjuši pōrsūļōja vīnu īlu; un eņgeļs ocumirklī jū atstōja. Tod Pīters atsagiva un saceja: «Tagad es patīši zynu, ka Kungs ir syutejis sovu eņgeli un izrōvis mani nu Heroda rūkas un nu tō vysa, kū jūdi gaideja.»

Tys ir Dīva vōrds.

 

PSALME 34 (33)

Refrens: Dīvs atbreivōja mani nu bailem. (R. sal. 5)

2 Es teikšu Kungu kotrā laikā,

jō slave vīnmār byus uz munom lyupom.

3 Muna dvēsele lapnōsīs Kungā;

pazemeigī lai dzērd un lai prīcojās.

Refrens

4 Teicit Kungu kūpā ar mani,

kūpā slaveisim jō vōrdu.

5 Es meklēju Kungu, un jys uzklauseja mani

un atbreivōja mani nu vysom munom bailem.

Refrens

6 Skotitēs uz jū, un jyus atplauksit prīcā,

un jyusu vaigs natiks apkaunōts.

7 Lyuk, nabogs sauce, un Kungs jū uzklauseja

un izglōbe jū nu vysom jō bādom.

Refrens

8 Kunga eņgeļs ceļs aizsorgmyuri apkōrt tim, kas

Kunga beistās,

un jūs izglōbs.

9 Raugit un redzit, cik lobs ir Kungs,

laimeigs ir veirs, kas cerej uz jū.

Refrens

 

ŪTRAIS LASEJUMS 2 Tim 4, 6-9. 17-18

Pōvuls paredz tyvū nōvi un atolgōjumu.

LASEJUMS NU SVĀTŌ APOSTOLA PŌVULA ŪTRŌS VĒSTULES TIMOTEJAM

Muns meilais:

Es jau dreiži tikšu upurāts, un muns škēršonōs laiks ir tyvu. Lobu ceiņu izceinēju, gaitas pabeidžu, ticeibu saglobōju. Beigōs maņ ir atlykts taisneibas krūnis, kū Kungs, taisneigais Tīsnesis, maņ pasnēgs tamā dīnā, un na tikai maņ, bet ari vysim, kas mīļoj jō atnōkšonu. Pasteidz ōtri atnōkt pi manis. Kungs maņ stōvēja klōt un mani styprynōja, lai caur mani izapiļdeitu Evangelija sludynōšona un lai vysas tautas tū dzērdātu. Un es tyku izglōbts nu lauvas reikles. Kungs mani atbreivōs nu ikvīna ļauna dorba un atpesteis sovā dabasu vaļsteibā. Jam lai ir gūds myužu myužūs. Amen.

Tys ir Dīva vōrds.

 

PYRMSEVANGELIJA DZĪDŌJUMS Mt 16, 18

Alleluja.

Tu esi Pīters, un uz šōs kliņts es uzceļšu sovu Bazneicu,

un eļnes vōrti tū nauzvarēs.

Alleluja.

 

EVANGELIJS Mt 16, 13-19

Es tev dūšu dabasu vaļsteibas atslāgas.

LASEJUMS NU JEZUS KRISTUS EVANGELIJA, KŪ UZRAKSTEJIS SVĀTAIS MATEJS

Tymā laikā:

Jezus nūnōce Filipa Cezarejas rūbežōs. Un jys jautōja sovim mōcekļim, saceidams: «Par kū ļaudis uzskota Cylvāka Dālu?» Un jī atbiļdēja: «Vīni par Jōni Kristeitōju, cyti par Eliju, un vēļ cyti par Jeremiju vai vīnu nu pravīšim.» Jezus jim saceja: «Bet par kū jyus mani uzskotot?» Seimaņs Pīters atbiļdēja jam, saceidams: «Tu esi Kristus – dzeivō Dīva Dāls.» Un Jezus, atbyldūt jam, saceja: «Svēteigs tu esi, Seimaņ, Jonas dāls, jō navys mīsa un asnis tev tū atklōja, bet muns Tāvs, kas ir dabasūs. Un es tev soku: Tu esi Pīters, un uz šōs kliņts es uzceļšu sovu Bazneicu. Un eļnes vōrti tū nauzvarēs. Es tev dūšu dabasu vaļsteibas atslāgas; un, kū tu sasīsi vērs zemes, tys byus sasīts ari dabasūs, un, kū tu atraiseisi vērs zemes, tys byus atraiseits ari dabasūs.»

Tys ir Kunga vōrds.Copyright © 2013-2018 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze