Menu:


 


pyrmūdīna, 19. marts

SVĀTAIS JEZUPS – VYSSVĀTŌKŌS JAUNOVAS MARIJAS LEIGAVAIŅS

Obligatōs svineibas

PYRMAIS LASEJUMS 2 Sam 7, 4-5a. 12-14a. 16

Mesija byus Davida pēcnōcējs.

LASEJUMS NU SAMUEĻA ŪTRŌS GRŌMOTAS

Tamōs dīnōs:

Pravīšam Natanam atsaklōja Kunga vōrds: «Ej un pasoki munam kolpam Davidam: «Tai soka Kungs: Kod byus pīpiļdeitas tovas dīnas, un tu dusēsi blokus sovim tāvim, es uzmūdynōšu pēc tevis tovu pēcnōcēju, kas nōks nu tovas mīsas, un nūstyprynōšu jō vaļsteibu. Jys uzceļs nomu munam vōrdam, un es nūstyprynōšu jō vaļsteibas trūni uz myužim. Es byušu jam par tāvu, un jys byus maņ par dālu. Un tovs noms un tova vaļsteiba byus nasatrycynojamas munā prīškā uz myužim, un tovs trūņs pastōvēs myužam.»

Tys ir Dīva vōrds.

 

PSALME 89 (88)

Refrens: Jō dzymums pastōvēs myužam. (R. sal. 37a)

2 Par Kunga žāļsirdeibu es dzīdōšu myužam,

ar sovu muti nu paaudzes paaudzē stōsteišu par tovu uzticeibu.

3 Jo tu esi sacejis: «Žāļsirdeiba pastōv myužam,»

sovu uzticeibu tu esi nūstyprynōjis dabasūs.

Refrens

4 Ar sovu izvālātū es asu nūslēdzis dereibu,

es asu zvērējis Davidam, sovam kolpam:

5 Uz myužim es nūstyprynōšu tovu dzymumu

un tovu sēdekli ceļšu uz paaudžu paaudzem.»

Refrens

27 Jys mani pīsauks: «Tu esi muns Tāvs,

muns Dīvs un munas pesteišonas kliņts.»

29 Sovu žēlesteibu es globōšu jam uz myužim,

un muna dereiba ar jū byus drūša.

Refrens

 

ŪTRAIS LASEJUMS Rom 4, 13. 16-18. 22

Jys preteji cereibai ticēja.

LASEJUMS NU SVĀTŌ APOSTOLA PŌVULA VĒSTULES ROMĪŠIM

Brōli:

Abrahamam un jō pēcnōcējim dūtais apsūlejums, ka jys kļyus pasaules montōtōjs, tyka padareits atkareigs navys nu Lykuma piļdeišonas, bet gon nu attaisnōšonas ticeibas dēļ. Tōpēc tys izrīt nu ticeibas, lai tys baļsteitūs uz žēlesteibu un lai apsūlejums byutu nūdrūšynōts vysim pēcnōcējim: na tikai tim, kas ir nu Lykuma, bet ari tim, kam ir Abrahama ticeiba. – Jys ir vysu myusu tāvs, kai ir raksteits: «Es tevi īcēļu par tāvu daudzom tautom» – Dīva prīškā, kuram jys īticēja, ka tys atdzeivynoj myrušūs un izsauc asameibā tū, kō nav. Un jys preteji cereibai īticēja cereibai, ka jys kļyus daudzu tautu tāvs saskaņā ar tū, kas beja saceits: «Taidi byus tovi pēcnōcēji.» Tōpēc tys jam tyka īskaiteits kai taisneigums.

Tys ir Dīva vōrds.

 

PYRMSEVANGELIJA DZĪDŌJUMS Ps 84, 5

Lai ir slaveits Dīva vōrds.

Kungs, svēteigi ir tī, kas dzeivoj tovā nomā:

jī myužam tevi slaveis.

Lai ir slaveits Dīva vōrds.

 

EVANGELIJS Mt 1, 16. 18-21. 24a

Jezupam kļyust zynoms cylvāktopšonas nūslāpums.

LASEJUMS NU JEZUS KRISTUS EVANGELIJA, KŪ UZRAKSTEJIS SVĀTAIS MATEJS

Jākubam dzyma Jezups, Marijas veirs, nu kuras pīdzyma Jezus, kas teik saukts Kristus. Ar Jezus Kristus dzimšonu beja tai: Kod jō Mōte Marija beja sadarynōta ar Jezupu, pyrmōk nakai jī sagōja kūpā, izarōdeja, ka jei ir mōtes cereibōs nu Svātō Gora. Jezups, jōs veirs, byudams taisneigs un nagrybādams jai ceļt naslavi, gribēja jū klusom atstōt. Bet, cikom jys par tū dūmōja, lyuk, Kunga eņgeļs pasarōdeja jam sapynā, saceidams: «Jezup, Davida dāls, nasabeist pījemt sovu sīvu Mariju, jo, kas jymā dzimis, tys ir nu Svātō Gora. Un jei dzemdēs Dālu, un tu nūsauksi jū vōrdā Jezus, tōdēļ ka jys atpesteis sovu tautu nu jōs grākim.» Pasamūdīs nu mīga, Jezups izdareja tai, kai Kunga eņgeļs beja jam pavēlējis.

Tys ir Kunga vōrds.

Voi ari:

EVANGELIJS Lk 2, 41-51a

Marija un Jezups atrūn Jezu svētneicā.

LASEJUMS NU JEZUS KRISTUS EVANGELIJA, KŪ UZRAKSTEJIS SVĀTAIS LUKASS

Jezus vacōki kotru godu Pashas svātkūs gōja uz Jeruzalemi. Un, kod jam palyka divpadsmit godu, jī pēc svātku īroduma devēs uz turīni. Svātkim beidzūtīs, jī gōja atpakaļ, bet zāns Jezus palyka Jeruzalemē, un vacōki tū nazynōja. Dūmōdami, ka jys ir storp ceļa bīdrim, jī nūgōja dīnas gōjumu un meklēja jū pi rodim un paziņom. Jū naatroduši, jī grīzēs atpakaļ un meklēja jū Jeruzalemē. Pēc trejom dīnom jī atroda jū svētneicā sēžūt storp mōceitōjim, tūs klausūtīs un jautojūt. Un vysi, kas jū dzērdēja, beja pōrsteigti par jō gudreibu un atbiļdem. Jū īraudzējuši, vacōki breinōjōs, bet jō Mōte jam saceja: «Dāls, kōpēc tu mums tai izdareji? Redzi, tovs tāvs un es ar sōpem tevi meklējom.» Bet jys atbiļdēja jim: «Kōpēc jyus mani meklējot? Vai jyus nazynōjot, ka maņ vajag byut pi tō, kas atsateic uz munu Tāvu?» Bet jī naizprota vōrdus, kū jys tim saceja. Tod jys aizgōja jim leidza un nūnōce Nazaretē, un beja jim paklauseigs.

Tys ir Kunga vōrds.Copyright © 2013-2018 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze